Wydana półtora roku temu na Steamie cyberpunkowa historia opowiedziana obrazami wystylizowanymi na grafikę rodem z NEC PC-98 jeszcze w tym miesiącu ma rozprzestrzenić się na konsole i pojawić w Epic Games Store.

Vengeful Heart to historia świata, w którym zasoby wody kończą się, a młoda inżynier-hydraulik Josephine Lance próbuje wspiąć się po drabince korpokariery, aby nieco poprawić swoje warunki życiowe.

Los jednak decyduje inaczej, zrzucając ją w otchłań bezdomności. Nasza bohatera postanawia więc zniszczyć system, który doprowadził ją do ruiny, a do tego celi potrzebuje sojuszników.

Amerykańskie Top Hat Studio obiecuje nam historię pełna humorystycznych podtekstów, inspirowaną serialami i filmami anime z końca lat 80. (w tym Bubblegum Crisis i Akira), wszystko to okraszone grafiką przypominającą dawne hity anime z NEC-a. Wszystko to w grze, w której każda z decyzji ma swoje konsekwencje, a rozgałęzienia fabularne prowadzą do wielu zakończeń, w postindustrialnej przyszłości, w której woda jest cenna jak złoto, a w tle pobrzmiewa nostalgiczny synthwave.

Vengeful Heart pod koniec marca ma pojawić się jednocześnie na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series S i X, a także w Epic Games Store.