Kanadyjskie studio XSEED Games informuję, że w najbardziej japońskie Wizardry (stworzone przez Acquire) zagramy już 15 stycznia 2020 r. Gra po dekadzie doczekała się portu dla PC i pełnej, tekstowej lokalizacji (pozostawiono oryginalny, japoński dubbing). Premiera zaplanowana była na koniec zeszłego roku, jednak na jej opóźnienie wpłynęły problemy licencyjne.

Wizardry: Torawareshi Tamashii no Meikyū wydane zostało pierwotnie w Japonii pod koniec 2009 roku dla PlayStation 3, dwa lata później powstały wersje dla konsol i iOS przeznaczone na zachodnie rynki. Niestety, na edycję dla PC musieliśmy czekać ponad dekadę. Wizardry: Labyrinth of Lost Souls. Gra będzie dostępna na Steamie oraz w serwisie Humble.

Ten mniej znany rozdział uniwersum Wizardry (które w Japonii cieszyło się dużą popularnością) to typowy dungeon crawler, w którym do boju przez kilka rozległych podziemi prowadzimy sześcioosobową drużynę. To dungeon crawler klasyczny do bólu, zaprawiony japońską stylizacją postaci i typowym dl-a jRPG-ów udźwiękowieniem. Do wyboru osiem klas postaci i sześć ras, do zwalczenia ponad 100 przeciwników nakreślonych przez Juna Suemi. Cena za tę porcję staroszkolnego biegania po podziemiach wyniesie 15 USD.