Nadchodzi kolejna ofensywa polskich gier. Na Pixel Heaven (8-10 czerwca) będzie można przekonać się, czy mają szansę podbić świat. O swoich nadchodzących projektach (i nie tylko) będą opowiadać Adrian Chmielarz (Witchfire), Wojciech Pazdur (Chernobylite, World War 3) oraz ekipa Jujubee (Kursk).

Pixel Heaven 2018 tradycyjnie grami niezależnymi stoi! Poza branżową konferencją Pixel Connect, wystawą Indie Basement oraz nagrodami Pixel Awards, fani elektronicznej rozrywki będą mogli posłuchać twórców nadchodzących polskich produkcji. Produkcji, które mają duże szanse podbić świat. Zainteresowane media serdecznie zapraszamy do zgłaszania akredytacji udziału w Pixel Heaven 2018 za pośrednictwem formularza.

Sobota 9 czerwca, godz. 12:30, Scena Główna:

KURSK. CZY NADSZEDŁ CZAS, ABY GRY ZACZĘŁY OPOWIADAĆ PRAWDZIWE HISTORIE?
Michał Stępień, CEO, oraz Krzysztof Wojdyła, PR & Marketing Manager w JUJUBEE w rozmowie z Arturem Cnotalskim (Pixel) opowiedzą o swoim projekcie Kursk i poruszą temat gier, które opowiadają prawdziwe, często trudne i kontrowersyjne historie i sytuacje.

Sobota 9 czerwca, godz. 16:40, Scena Główna:

CHERNOBYLITE I WORLD WAR 3 – NOWE PROJEKTY OD THE FARM 51
O godzinie 16.40 zapraszamy na prezentację Wojciecha Pazdura, który pełni funkcję Director of Development w studio The Farm 51, znanym między innymi z dobrze przyjętego Get Even. Wojtek opowie o tworzonych aktualnie dwóch nowych grach: survival horrorze Chernobylite, a także World War 3 – sieciowych zmaganiach uczestników, którzy biorą udział w fikcyjnej trzeciej wojnie światowej.

Sobota 9 czerwca, godz. 17:20, Scena Główna:

Q&A: ADRIAN CHMIELARZ, THE ASTRONAUTS
Na scenie pojawi się Adrian Chmielarz, creative director studia The Astronauts. W rozmowie z Marcinem M. Drewsem (lowcyprzygod.tv, Pixel) poruszony zostanie m. in. temat projektu Witchfire, który ma być shooterem osadzonym w klimacie dark fantasy.

Program tegorocznej edycji Festiwalu Pixel Heaven jest wyjątkowo bogaty. Cała impreza rozpocznie się 7 czerwca branżową konferencją Pixel Connect w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, a na trzy kolejne dni (8-10 czerwca) przeniesie się do postindustrialnych przestrzeni Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52. Odbędzie się tam największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo.

Szczegółowy program wydarzeń na scenie Pixel Heaven 2018 dostępny jest na stronie.