Revolution Software wraz z Microids zapraszają do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu deweloperskich opowieści o Beyond a Steel Sky.

Kontynuacja intrygującego Beneath a Steel Sky prowadzi nas do tego samego miasta, jednak dekadę później. Wcielając się w postać dobrze nam znanego Roberta Fostera powracamy do Union City – jakże innego od metropolii sprzed dekady. Po świecie Steel Sky i jego historii oprowadza nas nie kto inny, jak CEO i Game Director studia Revolution Software, Charles Cecil, którego doskonale znają wielbiciele serii Broken Sword. Towarzyszy mu Dave Gibbons, autor komiksów i kierownik artystyczny projektu. Warto posłuchać, zanim ponownie (po dwóch dekadach) odwiedzimy świat, który tak mocno zapadł w pamięć wielbicielom przygodówek. Co ciekawe, twórcy kontynuacji postawili na wierność fabuły drugiej części gry z pierwowzorem, wprowadzając jednocześnie nowe elementy do rozgrywki.

“Robimy to w taki sposób, że upewniamy się, że wszystkie podstawowe elementy, cała kluczowa wiedza, są wprowadzane jako część rozgrywki, tak aby gracze poznawali to wszystko podczas rozwiązywania zagadek, gdy posuwają narrację do przodu.” – Charles Cecil, CEO i Game Director studia Revolution Software

Jak dobrze pamiętamy – w Beneath a Steel Sky Robert Forest trafia ze swojej zniszczonej wioski na pustkowiach wprost do miasta, gdzie towarzyszy mu robot-przyjaciel Joey (którego nasz bohater zbudował jako dziecko). Poplątania fabuła prowadzi nas wprost do misji ratowania mieszkańców przez dyktaturą LINC – sztucznej inteligencji kontrolującej każdy aspekt życia totalitarnego państwa. Dziesięć lat później Robert Foster powraca do Union City, jednak metropolia zupełnie się zmieniła – dzięki wysiłkom sztucznej inteligencji ludzie są szczęśliwi.

“Oczywiście żadna utopia nigdy nie jest taka, jak się na początku wydaje.” – dodaje Cecil

Społeczeństwo wciąż jest podzielone na klasy, a najbogatsi mieszkają najbliżej powierzchni ziemi. W Union Ciry odnajedziemy dwa muzea: Muzeum Nowej Historii, poświęcone fabule Beyond a Steel Sky i Muzeum Dawnej Historii, gdzie można dowiedzieć się więcej o Beneath a Steel Sky.

“Mamy nadzieję, że ludzie zdadzą sobie sprawę, że to była nasza okazja do przedstawienia historii, dzięki której będzie gracz może wybrać, jak bardzo się angażuje lub nie. Wszystko, co uważaliśmy za kluczową wiedzę, włożyliśmy bezpośrednio w rozgrywkę. Jestem naprawdę podekscytowany możliwością wprowadzenia Beyond A Steel Sky na konsole i wiem, że spodoba się zarówno nowym graczom, jak i starym fanom.” – Charles Cecil, CEO i Game Director studia Revolution Software

Warto odświeżyć sobie fabułę Beneath a Steel Sky, przygodówka dostępna jest za darmo m.in. na Steamie.

Świat Beyond a Steel Sky jest dynamiczny i pełen postaci kierowanych motywacjami, na które mamy wpływ. Niekiedy zmiany wprowadzimy poprzez dostępne narzędzie hakerskie. W fabule kontynuacji Beneath a Steal Sky wciąż dominują mroczne spiski, przerażający antagonista i dowcip – wszystko to wpisane w cyberpunkowy thriller.

Beyond a Steel Sky ukaże się już 30 listopada 2021 na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One oraz 2.12.2021 na Nintendo Switch.