Inspiracje są jasne – to Deluxe Ski Jump Jussi Koskeli (którego wersję na początku tego roku mogliśmy zobaczyć na smartfonach z iOS), a konkurencja silna (chociażby Ultimate Ski Jumping 2020).

Co nie oznacza, że nie jesteśmy gotowi na kolejną falę małyszomanii (żyłomanii, stochomanii…). Ski Jump Simulator obiecuje nam wszystkie najlepsze cechy gier-symulatorów poświęconych dyscyplinie skoków narciarskich. Dostajemy fabularny tryb kariery (od juniora po legendę skoczni) oraz opcję rywalizacji z innymi graczami (stąd i MMORPG). Całość została zrealizowana na autorskim silniku odpowiadającym za fizykę skoków i zilustrowana dźwiękami Bajzla, poznańskiego artysty z kolektywu Amba. Studio SuperNova Interactive obiecuje nam dostarczenie jak największej satysfakcji z wirtualnego symulatora skoków, zachęcając do zabawy konkursem z atrakcyjnymi nagrodami (w tym fotel gamingowy). Podczas samej zabawy również zadbamy o sprzęt do skoków, korzystając z warsztatu i poprawiając tym samym wyniki. Wśród atrakcji przewidziano udział w Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata oraz Pucharze Kontynentalnym. W zabawie online oczywiście będziemy rywalizować z innymi graczami – zarówno na smartfonach, jak i na PC. W miarę postępów w rozgrywce odkryjemy kolejne lokalizacje i skocznie oraz powiązane z nimi easter eggi. Twórcy gry obiecują nam, że długość zeskoku, kąt nachylenia i kształt realnie zmieniają wymagania odnośnie skoku, a warunki pogodowe to nie tylko dekoracje (są generowane dynamicznie na bazie autorskiego silnika odpowiadającego za fizykę skoków).

Związany z premiera gry Konkurs Skoczka potrwa do 30 czerwca 2022 r. – najlepsi skoczkowie zdobędą akcesoria dla graczy (fotel gamingowy, klawiaturę gamingową, mysz gamingową, a takż skarpetki Ski Jump Limited Edition). Za to Bajzel & Amba szykują się do premiery soundtracku z gry w formie płyty zatytułowanej Game Over.