Skradanka przepełniona akcją opracowana przez deweloperów Skymachine Studios zabierze graczy wprost do wiktoriańskiego miasta Anargal, znajdującego się u progu przełomu technologicznego.

Wracający do domu po prawie dziesięcioletnim wygnaniu Arthur Artorias, ściera się z despotyczną frakcją religijnych bojowników, która przejęła kontrolę nad miastem podczas jego nieobecności i zniszczyła dziedzictwo jego rodziny. Rozpalony płomieniem zemsty, pragnie teraz odszukać winnych i wymierzyć im sprawiedliwość. Przygotowując się do misji, zbudujemy ekwipunek (zgodny z naszymi upodobaniami) składający się z ponad 30 różnych strzał do wytworzenia dla naszego niezawodnego łuku. Oprócz pocisków dymnych otrzymamy także te oślepiające wroga czy gaszące płomienie. Odblokujemy również przeszło 70 umiejętności aktywnych i pasywnych, które pozwolą nam zemścić się na oponentach na swój własny sposób. W trakcie eksploracji będziemy trzymać się cienia, zaglądać przez dziurki od kluczy i wychylać się zza winkla w poszukiwaniu czających się wrogów uważając przy tym, żeby nie zostać zauważonym.

„Cel Skymachine Studios jest prosty – tworzyć świetne, pomysłowe i ostatecznie zabawne gry. Winter Ember jest naszym pierwszym tytułem indie, nad którym obecnie pracujemy.” – deweloperzy australijskiego studia

Winter Ember ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.