Dla wielbicieli wirtualnych karcianek (z opcją gromadzenia specjalnych ptasich umiejętności) studio Monster Couch szykuje w drugim kwartale 2022 roku niespodziankę w postaci DLC zatytułowanego European Expansion.

Rezerwat, do którego dostęp mają już posiadacze PC, Switcha, smartfonów z iOS oraz Androidem będą mogli zadbać o rozbudowę puli skrzydlatych kart o nowe gatunki ptaków. W Wingspan: European Expansion DLC zetkniemy się z gatunkami ptaków znanymi z naszego kontynentu, a będzie to też okazja do podziwiania różnorodności przyrody i ptasich siedlisk. W samej rozgrywce, nowi, skrzydlaci bohaterowie wniosą do zabawy pulę specjalnych zdolności.

Wingspan strategiczna gra karciana o ptakach, przeznaczona dla 1-5 graczy, w której pełnimy rolę opiekunów rezerwatów, będących ostoją dla wielu gatunków ptactwa. Każdy nowy ptak wzbogaca specjalną zdolnością potencjał danego siedliska, a siedliska ułatwiają skupienie się na jednym z kluczowych aspektów powiększania rezerwatu. DLC Wingspan: European Expansion wprowadzi do rozgrywki nowe ptaki, zdolności i tereny, zwiększając pulę gatunków. Oprócz elementów rozrywkowych, rozgrywka będzie również okazją do usłyszenia głosów każdego z dostępnych gatunków, a w samej zabawie pojawią się takie opcje, jak chociażby odebranie pożywienia przeciwnikowi, albo zajmowanie dwóch miejsc jedną kartą. Wszystko to w otoczeniu malowniczych, europejskich krajobrazów. Od pięknych, holenderskich tulipanów, po wschodnioeuropejskie blokowiska. Możliwe są rozgrywki cross-platformowe pomiędzy posiadaczami Wingspan na różnych urządzeniach.