Studio Monster Couch zapowiada wydanie cyfrowej wersji gry Wingspan na smartfonach z Androidem 9 listopada 2021 r.

Adaptacja uznanej i nagradzanej planszówki z 2019 r. właśnie szykuje się do podboju kolejnej platformy. O co toczy się gra? O stworzenie własnego rezerwatu przyrody oraz wypełnienie go uroczymi, skrzydlatymi mieszkańcami. Wingspan Digital Edition to gra dla wielbicieli, obserwatorów, badaczy, kolekcjonerów i ornitologów.

We własnym, wirtualnym ekosystemie zadbamy o zwabienie ptaków do rezerwatu. Gra toczy się o potężne kombinacje układane w siedliskach, uzupełniających się wzajemnie. Rozgrywkę od 9 listopada będzie można prowadzić mobilnie, na smartfonach z Androidem pomiędzy maksymalnie czterema graczami lub w międzyplatformowym multiplayerze. Reszta to… kwestia relaksu – za co odpowiada spokojna ścieżka dźwiękowa i zbiór faktów ornitologicznych, opowiadanych głosem Krystyny Czubówny.

W grze zobaczy, 170 unikalnych kart ptaków, obdarzonych mocami związanymi z ich prawdziwym życiem. Wiadomo: jastrzębie polują, pelikany łowią ryby, gęsi tworzą stada.

Od 14.10.2021 r. można składać zamówienia przedpremierowe na Wingspan Digital Edition w sklepie Google Play. Cena: 47,99 zł.