Zaplanowany na 20 kwietania 2023 r. debiut gry brazylijskiego studia 2ndBoss na filmowych zapowiedziach wygląda jak gra z przełomu lat 80. i 90. zrealizowana na konsolę przypominającą Game Boya Color, acz niekiedy z paletą zaczerpniętą z CGA…

Wild Dogs równolegle pojawi się na Steamie oraz konsolach Switch, PlayStation 4 i 5, Xbox One, Series X i S. Jednocześnie wydawca QUByte Interactive, przy współpracy z Cão Sem Dono i Amigos de São Francisco będą promować… adopcję porzuconych zwierząt. Na cele charytatywne zostanie przeznaczona część zysków ze sprzedaży gry.

W grze 2D będziemy kierować losami majora Franka „Pumpkinheada” Williamsa i towarzyszącego mu labradora Teddy’ego. Wysłani na linię frontu, z upoważnieniem na wykorzystanie wszelkich niezbędnych metod, nasi bohaterowie wyruszą do walki z kosmitami. W programie potyczek: eksplozje, wyścigi (motocykle, samochody, helikoptery), walki wręcz i inne atrakcje.

Nie jest to pierwszy brawler 2D, w którym towarzyszy nam pies (tak bywało już i Shadow Dancerze), niemniej nowa platformówka obfituje w zróżnicowane walki z bossami, strzelanie w 8 kierunkach, możliwość doboru palety barw i.. można pogłaskać psa.