Pierwsza zbiórka na Kickstarterze na ZX Spectrum Next przyciągnęła uwagę ponad 3000 obecnych posiadaczy zupełnie nowej maszyny z rodziny Spectrum i zapewniła organizatorom zbiórki społecznościowej ponad 720 000 funtów funduszy na realizację płyt głównych i utrzymanych w ciemnej tonacji obudów oraz klawiatur (również w gustownej czerni).

Druga pula Nextów, dla odróżnienia od pierwszej nazwanych ZX Spectrum Next Plus Issue 2 jeszcze lepiej namieszała na rynku, bo do ok. 3000 egzemplarzy Nextów z pierwszej puli doszło następne 5233 nowych jednostek. Daje to łącznie ponad 1,8 miliona funtów funduszy, a to oznacza potężny podmuch wiatru w skrzydła szybującej w 8-bitowe przestworza spółki i szansę na niezłą bazę sprzętową dla retromaniaków, twórców gier i akcesoriów (szyna rozszerzeń Nexta jest zgodna z tą w ZX Spectrum).

Przekroczono również wszystkie zakładane progi zbiórki, co dla nabywców Nexta Issue 2 oznacza m.in. 2 MB pamięci RAM na pokładzie, kolorowe ilustracje w manualu, dodatkowe poziomy w grze Baggers in Space, pełną, finalną wersję gry Night Knight, obsługę MIDI i obliczeń zmiennoprzecinkowych w Nexcie w akceleracją, jeszcze jedną grę od Jima i Flasha, fizyczny wyłącznik na zasilaczu i… nowy epizod Head Over Heels. Pozostaje tylko poczekać do sierpnia 2021 roku na nowe Nexty i spełniające się obietnice!