Doświadczony złodziej Vincent nie miał szczęścia, gdy postanowił ukraść cenny naszyjnik z rezydencji samotnej staruszki o imieniu Beatrice. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się być łatwe (zwłaszcza dla profesjonalisty), jednak Beatrice okazała się być czarownicą i to mściwą.

Zapowiedziana przygodówka point and click studia Caligari Games wprowadzi nas do równoległego świata, w którym bezwzględna wiedźma więzi swoich wrogów. Razem z napotkanym po drodze pomagierem Nickiem, spróbujemy wydostać się z tego szalonego miejsca. Podczas wyprawy pokonamy wrogo do nas nastawionych komunistów, uratujemy rosyjskiego arystokratę przed upałem, zorganizujemy randkę dla osób mówiących w innych językach, zrobimy tatuaż syrenie, a pomiędzy tym wszystkim nauczymy się grać w Bell & Bones – najpopularniejszą (w tym świecie) grę planszową. Każdy etap w uniwersum Whateverland ukończymy na dwa różne sposoby – zajmując się problemami ludzi lub idąc na skróty i kradnąc im to, co jest potrzebne do posunięcia fabuły do przodu. Pamiętajmy także o tym, że nasze wybory w trakcie gry wpłyną na jej zakończenie, jak również na relacje z Nickiem.

„Caligari Games zostało założone w 2018 roku i początkowo składało się z garstki ludzi, którzy naprawdę chcieli zrobić grę. I udało nam się! Nasz pierwszy tytuł, przygodówka z podróżą w czasie The Great Perhaps, został wydany jeszcze w sierpniu 2019 roku. Wiele się nauczyliśmy podczas tworzenia tej gry i jesteśmy dumni z wyniku. Wykorzystaliśmy również wszystkie nasze nowe doświadczenia i wiedzę, aby uczynić naszą drugą grę lepszą, szybszą, mocniejszą i prawdopodobnie trochę trudniejszą.” – deweloperzy moskiewskiego studia Caligari Games


Data premiery Whateverland została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.