18 sierpnia 2022 r. mamy na PlayStation, Switchu i PC wybrać się w podróż z pewnym zespołem indie pop i poznać z bliska czworo przyjaciół, planujących wydanie debiutanckiej EP-ki.

Brzmi jak niespełnione marzenie, przelane na karty interaktywnej, animowanej opowieści? Ot historia o podwalinach zespołu, marzeniach, randkach i opłacaniu czynszu w nieco zbyt drogim do życia Los Angeles.

Fabuła We Are OFK opowiada o losach Itsumi Saito, która przeprowadziła się właśnie do centrum miasta i zerwała ze swoją dziewczyną, by zrealizować marzenie o odniesieniu sukcesu w branży muzycznej. Tak zaczyna się walka na bezwzględnej scenie artystycznej Los Angeles, z próbami, sporami z przyjaciółmi, długimi dojazdami do pracy (wykonywanej na pełen etat). Spotkanie z utalentowaną producentką muzyczną staje się pierwszym poważnym krokiem na drodze do osiągniecia celu. W We Are OFK zobaczymy kłótnie o teksty piosenek, wysyłaniem smutnych SMS-ów oraz podejrzymy interaktywne teledyski. W grze przewidziano 5 odcinków interaktywnego, animowanego serialu, tyle samo interaktywnych teledysków muzycznych do utworów OFK, dialogi w gwiazdorskiej oprawie, spamowanie emotkami i memami, autentyczne lokacje z Los Angeles (w tym lokal z bubble tea). Zgodnie z harmonogramem wydań – pierwsze dwa odcinki We Are OFK zobaczymy 18 sierpnia 2022 r., kolejne ukażą się 25 sierpnia, 1 i 8 września. Cały czas rozgrywki przewidziano na ok. 5 godzin, a utwory usłyszane podczas tej podróży możemy zamówić na winylu (dostępne są również fizyczne wydania gry).

Team OFK to grupa wspierających się, błyskotliwych freelancerów, pod twórczym kierownictwem Teddy’ego Diefa (współtwórcy Hyper Light Driftera). W skład zespołu wchodzi m.in. dyrektor artystyczna Jenny Yu (Carmen Sandiego), scenarzysta Claire Jia (Fresh Off the Boat), autorzy piosenek i producenci muzyczni Luna Shadows i Thomas Powers (The Naked and Famous), producentka Mikayla Foote, dyrektor ds. artystycznych Nafisah Tung i kompozytor Omniboi. Po otrzymaniu dofinansowania od Kowloon Nights w 2018 roku, Team OFK ogłosił swój debiutancki projekt w 2019 roku pod kryptonimem emoji. W grudniu 2020 roku Team OFK debiutował singlem Follow/Unfollow.