Jeśli nigdy nie słyszałeś o grze musisz wiedzieć, że to na swój sposób projekt wyjątkowy.

Po pierwsze, stanowi połączenie przygodowego RPG-a z grą karcianą, w której nie raz i nie dwa stoczysz turową walkę z przeciwnikami. Po drugie, graficznie osadzona jest w stylistyce popularnej gry indie Rime; jeśli więc lubisz taką formę prezencji, masz dodatkowy bodziec do jej sprawdzenia. W końcu po trzecie, Black Book korzeniami sięga głęboko w słowiański folklor, zapożyczając z niego tak linię fabularną, jak i wyobrażenia świata duchów.

Tytuł został ufundowany na Kickstarterze znacznie przekraczając założenia twórców. Z 35 000 USD jakie developer (Morteshka – przyp. red.) chciał pozyskać, udało się zebrać 5 razy więcej. A to przełoży się na nagranie dialogów w języku angielskim, implementację nowych zadań i postaci, jak również stworzenie karcianej mini-gry.

W Black Book wcielisz się w Vasilisę, uczącą się fachu czarownicę, która musi stawić czołowo słowiańskim, złym duchom. Jeśli już teraz chciałbyś sprawdzić prolog gry, wystarczy że klikniesz w link; na Steamie demo udostępniono całkiem za darmo. Gra właściwa zadebiutuje w 2021 roku na PC oraz konsolach obecnej generacji.