Po styczniowej premierze na Steamie Watcher Chronicles przenosi się na ekrany Switcha, zapewniając opcję lokalnej kooperacji na pojedynczych Joy-Conach. Koszmarne szkielety i bezlitośni bossowie nie będą już straszni, jeśli do czyśćca wybierzemy się z kolegą…

Niezależne Third Sphere Game Studios zapowiedziało wydanie ich debiutanckiego projektu, dwuwymiarowego RPG akcji Watcher Chronicles na Switchu 28 kwietnia 2022 r. Szybka walka oparta na umiejętnościach, ręcznie rysowana dwuwymiarowa grafika i nawiązania do souls-like mogą sprawić, że polubicie tego zręcznościowego RPG-a.

Fabuła przedstawia typową historię dark fantasy – gdzieś w najciemniejszych głębinach czyśćca siły zła sprzymierzyły się, aby zmienić ten pośredni stan egzystencji w nowe piekło. Nasz dzielny bohater będzie musiał przebić się przez hordy wrogów i ponad 20 bossów, aby uniemożliwić im realizację piekielnie złośliwego planu. Śmierć jest przeznaczeniem bohatera, więc trzeba będzie przygotować się na dużo śmierci. Do walki użyjemy unikalnej broni (wraz ze zróżnicowanymi zestawami ciosów) i potężnej magii (fale ognia, błyskawice, przywołanie hord i inne atrakcje) oraz ulepszeń postaci. Podczas potyczek, obok ofensywy równie ważne będą bloki i uniki – w walkach, wymagających zręczności. Do wykorzystania również ponad setka zbroi, broni i pierścieni (z ulepszeniami).