Po sukcesach na Steamie i Switchu studio Third Sphere Games zaprosi 27 września graczy na wyprawę do czyśćca, pełną koszmarów i bezlitosnych bossów.

Watcher Chronicles to RPG akcji 2D z szybką, opartą na umiejętnościach walką, w której przewidziano tryb lokalnej kooperacji. Po debiucie na Steamie (19.01) i Switchu (28.04), posiadacze konsol Sony będą mogli spróbować swoich sił pod koniec września w wymagających walkach, okraszonych ręcznie rysowaną grafiką 2D. Fabuła Watcher Chronicles opowiada o siłach zła (tytułowych Obserwatorach), które sprzymierzyły się w głębinach czyśćca, by zmienić pośredni stan w kolejne piekło i zesłać na potępienie zagubione dusze, które wędrują przez ten pośredni stan pośmiertny. W skórze bohatera będziemy przemierzać otchłań walcząc z hordami wrogów i mierząc się z ponad 20 bossami. Ponieważ to czyściec mamy też być gotowi na częste umieranie.

Rozgrywka toczy się w pokaźnym świecie, do walki dostajemy magię i unikana broń oraz ulepszenia postaci. Niewątpliwie będziemy musieli opanować uniki i bloki, badać szczelinie rozległego królestwa, palić wrogów falami ognia i rażąc ich błyskawicami oraz przyzywać posłuszne nam hordy mocą nekromancji. Do naszej dyspozycji oddano ponad setkę zbroi, broni i pierścieni. Po zakończeniu głównego wątku fabularnego możemy spróbować sił w kolejnym, trudniejszym podejściu do rozgrywki w dobrze znanej wersji New Game+.