Minęło sto lat, odkąd pod wpływem plagi upadło niegdyś wielkie Imperium Edoran. W zamieszaniu i niepewności, które nastąpiły praca najemników, bandytyzm i kradzieże stały się zjawiskiem powszechnym, ponieważ honor to już całkowicie zapomniana cnota.

Niedawno zakończone targi PC Gaming Show obfitowały w wiele interesujących tytułów. Jednym z nich jest niewątliwie Wartales – taktyczny RPG francuskiego studia Shiro Games. Gracze poprowadzą w niej oddział pozbawionych skrupułów najemników przez spustoszone ziemie, a ich nadrzędnym celem będzie przetrwanie w tym surowym i wrogim środowisku. Eksplorując apokaliptyczne uniwersum rekrutujemy towarzyszy, szukamy bogactw i zbieramy nagrody, a także odkrywamy tętniące życiem wioski, opuszczone kopalnie i pozostałości zapomnianych czasów. Nie zabraknie również turowego systemu walki, różnorodnych przeciwników (w tym bossów) oraz licznych mini gier. Ponadto będziemy przyjmować zlecenia, wytwarzać broń, ulepszać obóz i poszukiwąć sekretów zrujnowanej krainy. Tylko najodważniejsi i najbardziej ambitni mogą mieć nadzieję, że ich historia zostanie zapisana w Wartales.

Twórcy zapowiedzili, że grę będziemy mogli przetestować w ramach Steam Next Fest. Demo do pobrania dostępne jest od 16 do 22 czerwca. Na rozpoczętym wczoraj, wielodniowym evencie, fani mogą wtestować grę, porozmawiać z producentami, obejrzeć transmisje na żywo i dowiedzieć się więcej o nadchodzących projektach na Steamie. Data premiery Wartales została zaplanowana na 2021 rok we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).