Warpips ma być grą łatwą na starcie, jednak osiągnięcie mistrzostwa w rozgrywce będzie już zadaniem przeznaczonym dla wytrawnych graczy.

W przypadku Warpips gracze otrzymują tytuł, po który można sięgnąć i natychmiast cieszyć się dobrą, casualową zabawą. Mimo tego, po pewnym czasie zabawa będzie wymagać prawdziwej wprawy. Zadaniem gracza jest podejmowanie odpowiednich decyzji w zakresie rozmieszczania jednostek na polu bitwy. Czy do tej misji wystarczy oddział żołnierzy i czołg? A może niezbędne będzie wsparcie ze strony samolotów? Twórcy podkreślają, że pozbyli się irytującej wiele osób zabawy na poziomie mikrozarządzania. Zamiast marnowania czasu na drobne zadania, dostajemy szansę skupienia się na większym obrazie bitwy, czyli tym co naprawdę ma znaczenie. Każda misja zabierze mniej więcej od 10 do 20 minut, więc Warpips jest świetne do niezobowiązującej zabawy, gdy akurat mamy chwilę na poprowadzenie armii do boju. Grafika jest z jednej strony bardzo uproszczona, a z drugiej strony daje satysfakcjonujące wizualnie bitwy przepełnione efektami i wybuchami.

Warpips trafia do Early Access już 29 kwietnia. Więcej informacji na temat gry znajduje się na oficjalnej stronie Steam.