Przywdziej gogle VR i ruszaj do Krainy Śmierci – chorzowskie Carbon Studio szykuje premierę gry dla posiadaczy Meta Quest 2 na 19 maja 2022 r.

Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall to przygodowa gra akcji VR (o której wspominaliśmy w zeszłym roku), dostępna dotychczas dla posiadaczy różnych zestawów gogli VR współpracujących z PC. Quest Edition będzie dostępna ze wszystkimi ulepszeniami z wersji na PC VR i dodatkową zawartością – The Storm Trials Mode, w którym gracze będą mogli pokazać swoje umiejętności na kolejnych poziomach areny.

W grze wyruszymy w epicką podróż przez Krainę Śmierci, weźmiemy udział w walkach wręcz wspieranych magią oraz będziemy przemierzać przerażające krainy Shyish i eksterminować siły Nighthaunt. Podczas podróży zbierzemy fragmenty Sigmaritu i starożytne zwoje, zwiększające możliwości broni. Kampania Tempestfall osadzona w uniwersum Age of Sigmar rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Nekrotrzęsienie w Krainie Śmierci (czyli Shyish). Ta potężna eksplozja czarnej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt w Mortal Realms. Stormcast Eternals – ucieleśnienie gniewu Sigmara, obdarzone nadludzką szybkością, siłą i wytrzymałością to odpowiedź na Nekrotrzęsienie. Zadanie zbadania o pokonania nowego zagrożenia spada na nas, potężnego lorda, władającego magią burzy.

Zespół Carbon Studio od kilku miesięcy pracuje nad ulepszaniem Tempestfall i optymalizacją pod kątem Meta Quest 2, w czym pomagają informacje ze strony społeczności. W grze pojawią się dodatkowe stacje ulepszeń, przeznaczone do modyfikacji broni. Zmianie podlega także system zaklęć oraz metody sygnalizowania kierunku ataków przez przeciwników. Ponadto poprawiono system rozpoznawania trafień, a także hitboxy niektórych wrogów.