Nowy gameplay obrazujący walkę w turową strategii o złożonych systemach i licznych możliwościach w zakresie budowania armii został opatrzony komentarzem twórców.

Zostań dowódcą w uniwersum dark fantasy, gdzie potężne armie regularnie ścierają się w epickich bitwach. W tym konkretnym przypadku chodzi o grę strategiczną w systemie turowym, więc będzie sporo planowania, taktyki oraz doboru jednostek. W najnowszym trailerze Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground twórcy pokazują rozgrywkę, a także wyjaśniają niektóre z mechanik. Gracze będą mieli dostęp do trzech ugrupowań – Stormcast Eternals, Nighthaunt oraz Maggotkin. Każde z nich dysponuje własnymi jednostkami oraz kampanią do rozegrania. Warto pamiętać o tym, że inne ugrupowania mogą sprzyjać innym stylom rozgrywki. Jedna frakcja da nam szansę zdominować pole bitwy za sprawą liczebności, a druga – skutecznym tworzeniem linii obronnej. Jakby tego było mało, wraz z postępami w grze zyskamy dostęp do zupełnie nowych wojaków, ekwipunku i zaklęć. W zależności od tego jakie karty będziemy posiadać, dostaniemy takie czy inne opcje budowania naszej armii.

Gra trafi na ekrany PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Premiera została przewidziana na 27 maja 2021 roku. Więcej informacji na temat Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground znajduje się na oficjalnej stronie Steam.