Chwała Omnissiahowi! Czas jeszcze raz odstrzelić Necronom ich mechaniczne tyłki! Tym razem na konsolach – nie możemy głosić chwały

Boga-Maszyny tylko na PC!

Konsolów fanów Warhammera 40K czeka bardzo miła niespodzianka. Warhammer 40,000: Mechanicus ma ukazać się na PS4, Xboxie One oraz Switchu na początku następnego roku. Warto tu wspomnieć, że Mechanicus nie jest nowym tytułem – wyszedł on bowiem na PC pod koniec 2018 roku.

Czym jest Mechanicus? To turowa strategia, w której stajemy po stronie Adeptus Mechanicus ścierając się z Necronami. Już sam ten fakt jest godny odnotowania bo większość gier w uniwersum Warhammer 40K skupia się na Space Marines, a oponentami są zwykle orki, Chaos czy Tyranidzi. To po prostu przyjemna odmiana. Do tego dochodzi sama mechanika – mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju kombinacji dungeon crawlera z walkami w stylu serii X-Com. Jest jeszcze kwestia jakości. Moim zdaniem to jeden z najlepszych tytułów wykorzystujących uniwersum 40K. Mówię absolutnie serio – walka to czysta przyjemność, nie ma tam niepotrzebnego RNG, jest taktycznie, a do tego czuć inspirację wersją figurkową. Mamy też sporo smaczków dla zagorzałych fanów. Wystarczy zresztą spojrzeć na recenzje na Steamie – gra została świetnie przyjęta i jest dalej rozwijana przez DLC i update’y. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem Warhammera w mrocznej przyszłości a lubi gry taktyczne to może spokojnie sięgnąć po ten tytuł. Nie powinien się zawieść!