Wielbiciele uniwersum Warhammera 40,000 nie mogą ostatnimi czasy narzekać na premiery i zapowiedzi gier w zróżnicowanych stylach, które korzystają (umiejętnie) z barwnej otoczki, postaci i ciekawego świata. W przyszłym roku będziemy mogli poprowadzić do boju Szarych Rycerzy, walcząc z zepsutymi siłami Chaosu. I to w turach i z nieodzownym zmysłem taktycznym.

Studio Complex Games wraz z Frontier Developments (twórcami Elite Dangerous) właśnie zwraca uwagę na swoją współpracę z Games Workshop którkim teaserem. Efektem ich działań której efektem ma być Chaos Gate, zapowiedziany na 2022 rok. Dopiero w sierpniu możemy oczekiwać jakiegoś większego pokazu fabularnej otoczki rozgrywki.

Tajemnicza otoczka wokół Szarych Rycerzy (której zdradzanie nagradzane jest natychmiastowa śmiercią), uzbrojonych w wiarę (i broń o dużym kalibrze), chronionych przez oddanie sprawie (i solidne pancerze) daje nam nadzieje na dobrą zabawę taktyczną w nierównych bojach. Kanwą walke elitarnych wojowników (będących pod naszą kontrolą), jest opowieść stworzona przez Aarona Dembskiego-Bowdena.

Premiere gry zaplanowano na PC w 2022 roku, równolegle w serwisach Steam i Epic Games Store. Frontier Developments ma już w swoim portfolio jeden, zapowiadany na początku zeszłego roku tytuł ze świata Warhammer Age of Sigmar – w planach to RTS, który może ujrzeć światło dzienne w połowie 2022 roku lub na początku 2023 roku. Szczegóły nowego projektu prawdopodobnie zobaczymy za jakiś czas na oficjalnej stronie Chaos Gate.