We wrześniu debiutować polska gra taktyczna przypominająca zasadami rozgrywki znane serie strategiczne, takie jak Commandos czy Desperados. Tymczasem Destructive Creations zaprezentowało nieco nowych materiałów.

Przede wszystkim chodzi o limitowaną – bo liczącą dokładnie 1944 egzemplarzy – edycję, w której pojawi się specjalny organizer, stworzony na wzór czołgowego wraku, spersonalizowany kubek czy takie fanty jak nieśmiertelnik, metalowy plakat i oczywiście sam klucz do War Mongrels (całość opakowana w pokaźną skrzynkę na amunicję). Co więcej, pojawiło się nowe wideo z jednej z misji, ukazującej zbuntowany oddział żołnierzy przebijający się przez mocno strzeżony obszar:

War Mongrels wprowadza nasz w okres II wojny światowej. Wydawca i deweliper (Destructive Creations) waśnie uruchamiają zamówienia przedpremierowe  na limitowaną edycję, która ma zostać dostarczona we wrześniu wraz z cyfrową premierą na PC. Równolegle powstają też wersje na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S oraz Xbox One. Cena limitowanej edycji została ustalona na 149 USD / 199 euro (z uwzględnionymi kosztami wysyłki). Wersja cyfrowa War Mongrels kosztuje 44,99 USD.

Zaprezentowane fragmenty rozgrywki pokazują fragment, w którym nasz protagonista Manfred zobaczył przerażające skutki reżimu Hitlera i porzucił swoje stanowisko. Teraz rusza do boju o wolność wraz z Leadem, członkiem elitarnej grupy spadochroniarzy Silent Unseen. Inspiracją do stworzenia postaci głównego bohatera była postać Manfreda Zankera, który nie chciał ryzykować życia dla szaleńca z wąsami. Para protagonistów infiltruje obóz internowania SS, aby zdobyć dowody niemieckich zbrodni wojennych i uratować członka ruchu oporu. Do walki i odwracania uwagi strażników mogą używać każdego dostępnego narzędzia, nawet zwykłej paczki papierosów, w program walki wpleciono zabójstwa w zwarciu, strzały z karabinów snajperskich i najbardziej hałaśliwe rozwiązania – zwykłe karabiny. W interfejsie gry uwzględniono stożki widzenia i wskaźniki linii wzroku, zapewniają wgląd w pole widzenia nazistów. Naszym zadaniem będzie uważne prześledzenie tras ich ruchu, zaplanowanie działań w trybie aktywnej pauzy i uruchomienie ciągy wydarzeń.