Emerytowany, brytyjski medyk Henry Wells, po przywróceniu do czynnej służby wojskowej zostaje dowódcą szpitala polowego położonego we Francji, w pobliżu linii frontu. Rzucony prosto w koszmar I wojny światowej jest on ostatnim bastionem nadziei dla niezliczonych, oczekujących na pomoc, żołnierzy.

Zapowiedziana gra strategiczna z elementami survivalu polskiego producenta Brave Lamb Studio umożliwi graczom wcielenie się w medyka (zarządzającego zespołem lekarzy) zajmującego się opatrywaniem rannych towarzyszów broni oraz rozwijaniem technologii sanitarnych w obliczu ograniczonych zasobów i pogłębiającego się konfliktu. Staniemy przed poważnymi decyzjami moralnymi, poznamy proces hospitalizacji, zbudujemy leczniczą placówkę, a także skorzystamy z autentycznego wyposażenia z czasów Wielkiej Wojny, podczas gdy artyleryjskie pociski będą nieustannie eksplodować nad głową naszego bohatera. W trakcie bitew na różnych frontach I wojny światowej zmierzymy się z wieloma rodzajami obrażeń o różnym stopniu, zmagając się z nieustannym brakiem zaopatrzenia przy rosnącej liczbie rannych żołnierzy. Unikalnym aspektem War Hospital będzie triaż – segregacja poszkodowanych na podstawie rokowań i osobistej historii pacjenta. Historii uświadamiającej, jak trudnych wyborów musieli dokonywać polowi medycy.

„Jest nam bardzo miło poinformować o nawiązaniu współpracy ze znanym na całym świecie wydawcą jakim jest Nacon. Gry wydane przez francuską firmę cieszą się bardzo dużą popularnością wśród graczy, na co dowodem jest ich wielomilionowa sprzedaż. Jesteśmy przekonani, że wsparcie marketingowe tak dużej i rozpoznawalnej marki pozwoli osiągnąć War Hospital ponadprzeciętny sukces.” – Michał Dziwniel, członek zarządu Brave Lamb Studio

War Hospital ma pojawić się w czwartym kwartale 2022 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.