Danger Scavenger to gra, w której stawiając czoła licznym wyzwaniom, przyjdzie Ci zostać bohaterem, o którym kiedyś będą układać pieśni i uczyć w szkołach. Przynajmniej w teorii.

W praktyce to gra, stawiająca Cię pośród grupy wyrzutków określanych mianem Scavengersów, których celem jest skopanie kilku wysoko posadzonych, korporacyjnych tyłków. To tak z grubsza.

Zagłębiając się natomiast w produkcję, wyłania się obraz dynamicznej, cyberpunkowej strzelaniny z gatunku roguelike, w której korporacje funkcjonujące w dystopijnym świecie ściągają na ludzi zagładę. Na szczęście, zwarta grupa wyrzuconych na margines społeczeństwa Scavengersow, gotowa jest stawić czoła sytuacji, nawet pomimo tego, że ryzyka w dotarciu do celu nie brakuje. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym stylem walki i umiejętnościami; masz zatem do dyspozycji złodzieja, stratega, człowieka demolkę lub żołnierza, który ma zadanie zrobić jesień średniowiecza z wiesz czego przeciwników.

Za grę odpowiedzialne jest studio Star Drifters, znane o wiele lepiej z docenionej produkcji Driftland: The Magic Revival. Danger Scavenger już teraz możesz kupić na Steamie, GOG-u oraz Humble Store, klikając w podlinkowane miejsca. Co więcej, gra zostanie wydana również na konsolach, dzięki współpracy z Forever Entertainment.