Wszak w czasach, w których kowboje, stada bizonów i Lucky Luke do spóły z Binio Billem przemierzali w najlepsze prerie, koronawirus nie pustoszył Ameryki Północnej. Może zatem nie byłoby złym pomysłem, choćby wirtualnie, odwiedzić raz jeszcze tamte rejony? Tym razem jednak w towarzystwie Johna Coopera, który nie tylko prezentuje swoje umiejętności na poniżej zamieszonym materiale, ale który również ma w planach wpaść z wizytą na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One już 16 czerwca.

Desperados III to fabularna strategia czasu rzeczywistego z elementami skradanki, całkiem nieźle pasująca do Switcha, chociaż akurat tej platformy wydawca nie wskazał jako docelowej. A szkoda, bo i pasuje ogólnym wykonaniem, jak również mogłaby stać się lojalnym kompanem dla Call of Juarez: Gunslinger. Wracając do tematu… Prequel klasycznego Desperados o podtytule Wanted Dead or Alive opowiada o początkach słynnego Johna Coopera i jego gangu, w którym musisz łączyć umiejętności swoich ludzi, aby stawić czoła licznym wyzwaniom. Twórcy gry oferują pięć postaci do wyboru, różne ścieżki na osiągnięcie celu w każdej misji, ostrożne planowanie starć oraz lokacje takie jak senne mieściny czy tajemnicze bagna – słowem, nie zabraknie interesujących rozwiązań ani w sferze gameplayu, ani w warstwie wizualnej.

Jeśli dodatkowo jesteś chętny dowiedzieć się, co interesującego będzie miało miejsce w świecie gry, zapraszamy do skorzystania z oficjalnego kanału na Discordzie twórców. A tam i poznasz newsy z pierwszej ręki, i np. dorwiesz się do szkiców koncepcyjnych szanownego Johna Coopera. Warto zatem wspomniane wakacje na Dzikim Zachodzie rozważyć. Tym bardziej, że trudno przewidzieć, czy na jakiekolwiek inne będziesz w stanie w ogóle się wybrać…