Świat po końcu świata. Niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie i kurczące się zasoby. Niektórzy cieszą się względnym dostatkiem i bezpieczeństwem w miastach, innym przypadła rola niewolników. Ty, pechowy czytelniku, też wylosowałeś od życia taki los…

Akcja Wagabundy zaczyna się od ucieczki – twojej i garstki twoich towarzyszy niewoli. Udaje się, ale wasi oprawcy ruszają w pościg. Teraz wszystko zależy od ciebie, ponieważ lekturę tej gry-książki przerywać będą decyzje, których będziesz dokonywał w imieniu bohatera.

Mechanika jest prosta i opiera się na wybieraniu kolejnych paragrafów, przy okazjonalnym zbieraniu informacji potrzebnych, by rozwijać niektóre linie fabularne. Poza tym jest tylko wartka akcja, zgrabne opisy, ciekawi bohaterowie i świat – wprawdzie ulepiony z klisz doskonale znanych wszystkim fanom gatunku postapo, ale wciąż zachęcający do eksploracji. No i aż 28 zakończeń, których poznanie będzie oczywiście wymagać wielokrotnej lektury.

Wagabundę można pobrać za darmo z księgarni wydawcy. Książka Krzysztofa Firkowskiego jest dostępna w formatach pdf, mobi i epub.