Stworzona przez fanów oryginalnej gry kontynuacja aktorskiego horroru z zagadkami, właśnie zmierza na nasze dyski: premiera została zaplanowana na 31.10.2019 r. The 13th Doll ufundowano na Kickstarterze, za kwotę ponad 60 000 dolarów. Jak możemy przeczytać w opisie kampanii, umożliwiło to autorom uniknięcie zaciągania pożyczki na produkcję gry.

Czy fanowska kontynuacja horroru z zagadkami z lat 90. ma szansę zachwycić graczy? Pewnie tak, pod warunkiem, że uwielbiamy kino klasy B i nie przeszkadzają nam amatorzy w roli aktorów. Bo The 13th Guest zachowuje schemat rozgrywki znany z pierwowzoru – czyli wstawki filmowe, przemieszane ze statycznymi, prerenderowanymi tłami, a wszystko to doprawione porcją zagadek i układanek. Atutem The 13th Doll ma być też występ Roberta Hirschboecka, który powraca po latach do roli Henry’ego Straufa. Zamawiając grę w przedsprzedaży zaoszczędzimy 30%.

Attic Door Productions, studio stojące za wydaniem fanowskiej gry, uzyskało do Trilobyte prawa do komercyjnej edycji The 13th Doll i nawiązań fabularnych do The 7th Guest. Prace nad grą mocno się przeciągnęły, bo pierwotne plany zakładały wydanie The 13th Doll w styczniu 2016 roku. Ostatecznie ujrzymy filmowy horror z zagadkami dokładnie w Halloween, czyli mimo wszystko we właściwym czasie.