Można narzekać, że zamiast remasterów firmy powinny zająć się nowymi, ciekawymi grami. Jasne, że świeże i dobre tytuły to coś czego wszyscy, jako gracze, chcemy. Czasem jednak warto przypomnieć coś z przeszłości – szczególnie tak grywalnego jak Commandos 2!

Wydawca obu remasterów, Kalypso Media, zapowiedział, że oba tytuły dostaniemy do rąk w styczniu 2020 roku. Co ciekawe mają także pojawić się na konsolach, ale wersje PC mają oczywiście priorytet. W przypadku tych gier (a mówimy tu o tytułach taktycznych, rozgrywanych w czasie rzeczywistym) zastanawiające jest jak będą wyglądały wersje konsolowe – szczególnie gdy mówimy o sterowaniu. Jeśli ktoś zdecydował się zamówić gry przed premiera w Kalypso Store to 13 grudnia uzyska on dostęp do zamkniętej wersji beta z kilkoma nowymi udogodnieniami. W przypadku Praetorians w wersji beta uwzględniono też tryb dla wielu graczy. Wersje konsolowe mają pojawić się „na wiosnę 2020 roku” (PS4, Xbox One), a remaster Commandos 2 ma także zostać wydany na Switcha. Gry dostępne są do kupienia osobno, ale możliwy jest też tzw. „double pack”.

Jeśli chodzi o drugą część Commandos to mogę powiedzieć tylko jedno – świetnie, że ktoś zdecydował się przypomnieć ten tytuł. To kawał rewelacyjnej gry, w której naprawdę trzeba się nagłowić aby dojść do celu i wykorzystać wszystkie umiejętności naszych komandosów. To chyba najlepsza część serii i warto się nią zainteresować jeśli ktoś wcześniej nie miał okazji zanurzyć się w te świetne gry. Nie mogę niestety powiedzieć wam niczego specjalnego o Praetorians bo ten tytuł zwyczajnie mnie ominął.

Tutaj możecie obejrzeć trailery do obu remasterów: