Wyobraźcie sobie, że jesteście bohaterem takiego Dooma. Przebijacie się przez hordy demonów, bijecie, zabijacie, strzelacie i pod koniec siadacie sobie na kanapie żeby się zrelaksować. Czy nie miło byłoby wtedy golnąć sobie kieliszek własnej wódki?

Licencjonowany alkohol nie jest niczym nowym w szołbiznesie. Wystarczy spojrzeć na zespoły metalowe – Iron Maiden i ich piwo, brandowana whisky Motorhead czy piwo z logiem Behemotha. Ba! To nie jest nawet pierwszy raz gdy Bethesda próbuje takie formy promocji swojej gry. Pamiętacie Nuka Dark Rum przy okazji Fallouta 76? Mało kto pamięta – głównie z powodu kontrowersji i problemów związanych z samą grą. Powiem jednak jedno – jeśli do jakiejś gry pasuje wódka to na pewno jest to Doom. Demony, krew, heavy metal (w soundtracku oryginalnego Dooma!) oraz alkohol – iście zabójcza kombinacja.

Co więc Bethesda szykuje tym razem? Cóż – Doom Eternal jest już blisko (premiera 22 listopada) więc wydawca postanowił połączyć siły z Rebel Distillers i wypuścić limitowaną edycję wódki Doom. Czym będzie wyróżniać się ten trunek? Otóż wódka ma być produkowana z wykorzystaniem kości krów i byków!

Kości dostarczają londyńscy rzeźnicy The Ginger Pig, a Rebel Distillers zapewniają o ich najwyższej jakości. Kości są najpierw pieczone, potem wędzone, a szpik następnie jest macerowany w alkoholu. Powiem tak – nie wiem jak wy, ale ja chętnie bym tego spróbował chociażby po to by dowiedzieć się jak coś takiego smakuje. Brzmi to bowiem bardzo ciekawie – jakiego można spodziewać się po gorzałce na kościach?

Wódka będzie limitowana, a butelka 700 ml kosztuje 45 funtów. Pełnoletni mieszkańcy Europy, UK oraz Australii mogą składać zamówienia pod tym adresem. Są chętni?