Zdaję sobie sprawę, że casualowe granie nie jest ulubionym zajęciem bardziej doświadczonych graczy, jednak powstają i małe dzieła przeczące zasadzie, iż gry projektowane w celu zapewnienia kilku minut dobrej zabawy nie mogą ewoluować w ciekawym kierunku, jak ma to miejsce w przypadku wspominanego wcześniej Marble Duel (z którego dałoby się zrobić poprawną mechanikę do rozgrywek e-sportowych).

W tym tygodniu serwis IndieGala wrzucił do puli gratisowych gier Pixel Puzzles: Japan – małą perełkę dla wszystkich wielbicieli klasycznych puzzli, cierpiących na brak miejsca do ich rozkładania na podłodze lub stole. To po prostu komputerowy odpowiednik układanki, w której każdy z dryfujących w małym baseniku elementów musimy wstawić na miejsce. Łącznie 19 układanek, dzielonych na najłatwiejszym poziomie na 60 elementów, na najtrudniejszym: na 350 części. Estetyka układanki skupia się na zdjęciach i obrazach z Japonii, w zestawie relaksacyjna, japońska w brzmieniu muzyka na klasycznych instrumentach.

Nie samymi układankami żyje gracz, więc jeśli znudzi się wam klikanie puzzli, to IndieGala ma jeszcze w zanadrzu coś z zupełnie innego wymiaru rozrywki – The Culling of the Cows, czyli strzelaninę zabarwioną redneckowym stylem, w której bronimy stodoły przed krowami zombie i innymi zzombifikowanymi bohaterami, występującymi po drugiej stronie lufy.

Gdyby ubijanie zombie szło wam marnie, zawsze możecie wrócić do układania puzzli.