A tak naprawdę wrzuci do wybuchowego kotła łączącego w jednym roguelite’a i FPS-a. Underdesert: The Last Piece of Sand ma być połączeniem Dooma, Serious Sama i Risk of Rain 2. Wkroczymy do świata wypełnionego losowo generowanymi locham i znajdźkami, pełnego przeciwników, mini-bossów i bossów, zbierając co się da, rozwijając drzewko umiejętności i zapuszczając się coraz dalej.

W Underdesert: The Last Piece of Sand będziemy mogli grać samodzielnie lub w kooperacji. Gra zaoferuje nam dziesiątki rodzajów broni i setkę użytkowych oraz pasywnych przedmiotów. Ulepszenia będziemy mogli też kupić u lokalnych handlarzy, a czasowe zwiększenie naszej siły zapewnią nam obeliski. Dodatkowo zabawę ubarwią specjalne pokoje z nagrodami i sekretne areny.

Underdesert: The Last Piece of Sand jest na etapie wczesnego prototypu, na razie możemy obejrzeć krótki fragment rozgrywki, który już prezentuje się smakowicie. Do premiery jeszcze sporo czasu – gra ma pojawić się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku. Już można dodawać do listy życzeń na Steamie.