Game Industry Conference, Poznań Game Arena, Platige Image i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na dwa wydania Epic Games Concert.

Przy okazji Poznań Game Arena i Game Industry Conference w październiku odbędzie się Epic Games Concert, gdzie obok muzyki symfonicznej wystąpią rockowi wykonawcy, grający utwory z dużych i małych produkcji z całego świata. Na liście przewijają się takie tytuły jak Sonic, Mario, Assassin’s Creed czy Wiedźmin 3, jednak podczas poprzedniej edycji koncertu można było usłyszeć też kawałki z Kingdom Come: Deliverance czy Gris – a próbkę wykonania głównego motywu z tej ostatniej produkcji zobaczycie poniżej.

Show opakowany będzie w wizualizacje przygotowane przez Platige Image oraz fragmenty gier i powiązane z nimi grafiki – będzie więc nie tylko przyjemnie dla ucha, ale też całkiem ładnie. Twórcy zapowiedzieli już, że poza dyrygowaną przez Adama Domurata 80-osobową orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra, wystąpi też Chór Akademicki UAM (przygotowany przez Beatę Bielską), a jednym z solistów będzie Ruud Jolie, gitarzysta Within Temptation.

Sprzedaż biletów na koncert rusza już jutro – link na początku tekstu zawiera wszystkie potrzebne w tej kwestii informacje, jeśli jednak nie załapiecie się na bilety, albo nie wybieracie się do Poznania, pod koniec listopada w Warszawie odbędzie się drugi koncert, na warszawskim Torwarze. Bilety na niego także będą sprzedawane od jutra.

Jeden z producentów koncertu, Jakub Marszałkowski, opisał serwisowi Polskigamedev.pl całe wydarzenie w ten sposób:

– Będzie epicko! I tutaj nawet mogę posłużyć się tym przymiotnikiem bez zarzutu o to, że jest nadużywany. Ogromnie się cieszę, że robimy to ponownie. Zeszłoroczna edycja, która odbyła się jeszcze tylko w Poznaniu była już niezwykle gorąco przyjęta, ale też wiemy, co jeszcze można zrobić lepiej. Mamy już przygotowanych trochę niespodzianek, które będą stopniowo ogłaszane, ale też cały czas szukamy dodatkowych atrakcji, w szczególności przedpremierowych wykonań muzyki z gier wychodzących w końcówce 2019 lub na początku 2020 roku – developerów takich tytułów zapraszamy do kontaktu. Ma to szczególne znaczenie dla koncertu w Poznaniu, gdzie w ramach PGA i GIC pojawi się międzynarodowa prasa i VIPy z branży.