Strefa zeskanowana w 3D. Konsole gotowe na przygodę przyprawioną promieniowaniem? Studio The Farm 51 dostarcza nam rozrywki, której źródło tkwi w Czarnobylu – survival horror z elementami RPG wyruszy na ekrany Xboxa One i PlayStation 4 już 7 września 2021 r.

Akcja Chernobylite rozgrywa się w realistycznej, zeskanowanej w 3D, czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. W grze wcielimy się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika czarnobylskiej elektrowni jądrowej, powracającego po 30 latach do Prypeci, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia narzeczonej. Na drodze do prawdy będziemy musieli się zmierzyć z wrogimi żołnierzami, innymi stalkerami eksplorującymi Zonę, ponadnaturalnymi stworzeniami oraz nieprzyjaznym środowiskiem. W programie rozrywek przewidziano skradanie, przetrwanie i walkę. Do nas należy wybór metody działania – możemy eliminować przeciwników z ukrycia, albo walczyć z nimi twarzą w twarz. Oprócz klasycznej rozgrywki zręcznościowej będziemy też spędzać czas w obozie, rozbudowując bazę i tworząc przedmioty (m.in. broń, pułapki). W trakcie gry spotkamy towarzyszy, którzy mogą okazać się niezbędni w walce o przetrwanie i ukończeniu misji. Rozgrywka i fabuła ma mieć charakter nieliniowy, a nasze wybory – ukształtują opowieść.

“To niesamowite obserwować jak oryginalny pomysł na Czernobylite, które miało być interaktywnym dokumentem w VR, przekształcił się w pełnowartościową grę, która wkrótce będzie dostępna na różnych platformach. Nie możemy się doczekać aż gracze zaczną eksplorować odtworzoną w zniewalająco piękny sposób czarnobylską Strefę Wykluczenia.” – Wojciech Pazdur, szef dewelopmentu w The Farm 51

Chernobylite w wersji na konsole będzie dostępne w cyfrowej oraz tradycyjnej dystrybucji (29,99 euro / 34,99 euro). W pudełkowej edycji gry Chernobylite dla PlayStation 4 znajdzie się wydrukowana mapa Zony oraz zbiór cyfrowych dodatków (pocztówki, artbook).

“Mając na uwadze, że premiera gry na PC jest tuż za rogiem jesteśmy niezwykle podekscytowani, że udało nam się wyznaczyć datę konsolowej premiery Chernobylite na wrzesień.” – Piotr Żygadło, CEO w All in! Games.