Serię Patapon możecie kojarzyć z konsoli PlayStation Portable. Pierwsza odsłona gry ujrzała europejskie światło dzienne w 2008 roku. Od tamtej pory IP dojrzewało, z czasem doczekując się kontynuacji. I to właśnie w Patapon 2 Remastered będziemy mogli zagrać już wkrótce na PlayStation 4.

Co wiadomo na tę chwilę? Całkiem sporo! Po pierwsze, będzie dostępna w usłudze PS Store już 30 stycznia, po drugie – na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano nie tylko poprawione udźwiękowienie produkcji, ale również zmiany na lepsze pod kątem jakości tekstur oraz dostosowanie grafiki do obecnych standardów w zakresie rozdzielczości ekranu, w tym 4K.

Wybijając stosowny rytm będziemy mogli polować, eskortować grupę pobratymców, mierzyć się z bossami oraz eksplorować dwuwymiarowe otoczenie w 30 misjach, w które zagramy już niebawem. Na tym jednak nie koniec, ponieważ zapowiedziano mini-gry nieobecne w oryginalnej produkcji, znanej z przenośnych konsol.

Chociaż polska cena opisywanego remastera nie jest jeszcze znana, z dużym prawdopodobieństwem wyniesie 63 zł (chociaż po dzisiejszym kursie dolara 14,99 USD daje 58 zł – przyp.red.), zostając wycenioną na tym samym poziomie co remaster części pierwszej.