Klabater wraz z Mandragora Games prezentują zapowiedź gry Skyhill: Black Mist, będąca kontynuacja Skyhill z 2015 roku. Druga część survivalowego horroru wrzuca gracza w świat złożony z jednego, ogromnego budynku, stworzonego przez korporację biotechnologiczną Skyhill Inc.

Opowieść w Black Mist jest ponownie skupiona na przetrwaniu – nasz bohater jest nowym pracownikiem Skyhill, który wprowadza się do apartamentu w gigantycznym kompleksie. Jednak zmiana pracy prowadzi do nieszczęścia – w labiryncie korytarzy zaginęła właśnie córka głównego bohatera. A sam budynek pełen jest wypełzających z mroku potworów, opętanych przez złe moce. Nasz cel to ocalenie rodziny i przetrwanie. Pierwsza część Skyhill trafiła do ok. 200 000 graczy. Kontynuacja obiecuje nieliniową eksplorację, półotwarty świat kompleksu budynków Skyhill oraz ukryte lokacje. Zbieranie narzędzi, przetwarzanie przedmiotów i zdobywanie leków chroniących przed czarną mgłą ma być kluczowe dla przetrwania. Gracz będzie też mógł rozwiązywać problemy na wiele sposobów, prowadząc frontalny atak lub zapędzając przeciwników w zastawione pułapki.

Szef studia Mandragora, Eugene Kisterev, tak zachwala drugą cześć Skyhill:

”Skyhill: Black Mist nie jest typową grą survivalową – tutaj historia naprawdę ma znaczenie. Pierwsza część Skyhilla była dla nas ogromnym sukcesem, jednak jako ambitni twórcy zawsze patrzymy przed siebie, chcemy podnosić poprzeczkę i odkrywać nowe możliwości. Skyhill: Black Mist to zupełnie nowe otwarcie dla serii jeśli chodzi o gameplay, ale również dlatego, że jest dużo mocniej oparty na historii..”

Premiera Skyhill: Black Mist została zaplanowana na jesień tego roku. Gra trafi na ekrany PC, PlayStation 4, Xboxa One i Nintendo Switch.