Rzadko mamy okazję składać (wirtualne) gratulacje zwyciężczyniom w grach wieloosobowych. Pewnie dlatego, że to brzydsza płeć więcej czasu spędza przy planszóweczkach i giereczkach.

Tym razem podczas sobotnich finałów w Hearthstone Grandmaster Global 2019 Xiaomeng „Liooon” Li zmiażdżyła swojego przeciwnika, Briana „Bloodyface” Easona w karcianym pojedynku 3:0, zgarniając nagrodę w wysokości 200 000 USD. Wcześniej, z fazy grupowej wyszła bez jednej przegranej, walcząc m.in. z Fenemeno i byłym (2017 r.) mistrzem świata Toma60229. W półfinale było trudniej – rozgrywka z Casie (z Niemiec) była już bardziej wyrównana, skończyła się dopiero w piątej partii. Na otarcie łez Bloodyface otrzymał 100 000 USD, Casie 50 000 dolarów, a Fenomeno – 25 000 USD.

Chinka „Liooon jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w jakichkolwiek mistrzostwach rozgrywanych w gry Blizzarda. Tak skomentowała swoje zwycięstwo, odbierając nagrodę:

„Chcę powiedzieć wszystkim dziewczynom, które marzą o konkursach e-sportowych i chwale:  jeśli zamierzacie to zrobić i wierzycie w siebie, musicie po prostu zapomnieć o swojej płci i iść na całość.”