Najbliższy Steam Next Fest będzie okazją do ponownego przyjrzenia się boomer shooterowi, który skakał sobie gdzieś w cieniu Dooma i Wolfensteina – szykujcie się na powtórkę z Rise of the Triad.

Wprawdzie oryginalny Rise of the Triad Apogee Software doczekał się remake’u z 2013 roku, ale wyraźnie dla graczy wychowanych na boomer shooterach powrót do przeszłości w odświeżonej oprawie graficznej nie był na tyle smaczny, by zachwycać się współczesną inkarnacją Rise of the Triad. Połączone siły Nightdive Studios, New Blood Interactive i Apogee Entertainment zapowiadają demo demo gry Rise of the Triad: Ludicrous Edition na czerwcowy Steam Next Fest, mamy otrzymać remaster FPS-a z 1994 roku, a wśród odświeżanej oprawy graficznej (nowy HUD, tekstury 4K, odświeżone duszki i dodatkowe etapy, edytor poziomów) odnajdą się elementy z zaginionych wersji beta Rise of the Triad. Szczegóły dostępne w tym miejscu.

Finalna wersja Rise of the Triad: Ludicrous Edition ukaże się w nieodległej przyszłości na PC (z systemem Windows), PlayStation 5, Xbox Series X i S, Switchu, a także PlayStation 4 i Xbox One za jedyne 19,99 USD. W planach jest także wydanie fizyczne (przy współpracy z Limited Run Games), zarówno w wersji standardowej i kolekcjonerskiej.

Poniżej fragment panelu Rise of the Retro z PAX East 2023, w którym udział wzięli Lexi Mayfield (Nightdive), Dave Oshry (New Blood), Scott Miller (Apogee & 3D Realms), Sam Prebble (Trigger Happy Interactive), Shannon O’Neill (Hellforge Studios) oraz aktor głosowy Gianni Matragrano: