No i tak ma być! TAKIE gry jak Disco Elysium naprawdę powinny być dostępne na każdą platformę na jaką jest to możliwe. Bardzo mnie cieszy ta informacja – konsolowcy w końcu też są fanami RPG. Jeśli chodzi o tą grę to po prostu trzeba zagrać!

Skąd takie dobre informacje? Otóż w wywiadzie dla The Escapist Robert Kurvitz (lead designer) zdradził, że porty na PS4 oraz XBoxa One są przygotowywane i mają mieć swoje premiery w roku 2020. Kurvitz stwierdził, że po premierze wersji PC nie idą na urlop i czeka ich praca nad wersjami konsolowymi. Dodał, że firma nie zamierza oddawać portów w cudze ręce i zamierza zająć się nimi sama. Stwierdził dodatkowo, że nie powinno być problemu jeśli chodzi o grę na konsolach bo gra jest raczej narracyjna i nie wymaga podejścia taktycznego.

Cóż można powiedzieć na takie dictum? Ja bardzo ale to bardzo się cieszę. Uważam, że Disco Elysium to gra której każdy fan RPG czy nawet starych przygodówek powinien doświadczyć. Sposób w jaki rozwiązano tam przedstawienie świata, dialogi czy nawet poznawanie „idei” przez głównego bohatera to po prostu majstersztyk. Pojawiają się tam skojarzenia z Planescape Torment i poniekąd są to skojarzenia słuszne ale moim zdaniem Disco Elysium idzie o krok dalej i naprawdę warto się tym tytułem zainteresować. Bardzo cieszy mnie, że będzie on dostępny na konsolach (przynajmniej tych dwóch!). Wiem, że do dziś liczą się exy ale w tym przypadku myślę, że część graczy konsolowych chętnie zanurzy się w świat Disco Elysium. Świetna informacja!