Ratalaika Games wraz z Venturous za tydzień przygotowują premierę Voyage, gry o parze bohaterów, którzy wyruszą w swoją podróż na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboxach Series X i S oraz Switchu.

Voyager to casualowa przygodówka side-scrollowa opowiadająca o losach i podróży pary bohaterów, którzy znaleźli się na nieznanej planecie. Można w nią będzie grać samodzielnie (zmieniając postacie w trakcie gry) lub w kanapowej kooperacji. Po drodze oczekuje na nas wiele przeszkód do pokonania i tajemnic do rozwikłania. Plus trzy równolegle opowiadane historie – w rozgrywce i wspomnieniach sióstr oraz w formie murali (historia planety i żyjących na niej ludzi.

W tle – ręcznie malowane otoczenie, muzyka Caluma Bowena (kompozytora ścieżek dźwiękowych w Snipperclips, Pikuniku i Lovely Planet), kilka zróżnicowanych środowisk (nasłonecznione ruiny, wietrzne łąki, pustynie z burzami piaskowymi, bagna, osnute mgłą i mchem lasy, jaskinie, miejsca zalane wodą i statek kosmiczny).

W grze nie przeczytamy opisów ani nie usłyszymy dialogów. Kojące motywy muzyczne mają nas nastroić na obserwację i zabawę, a opowiadane historie mają nas wciągnąć w ten piękny świat.