Ready or Not jest taktyczną strzelanką, która da nam szansę wcielić się w rolę członka elitarnej jednostki SWAT.

To nie jest gra pełna chaotycznej akcji i szalonych strzelanin, tutaj liczy się spokój, odpowiednie planowanie oraz korzystanie ze specjalistycznych narzędzi. Czy w danej misji lepiej sprawdzi się broń nieśmiercionośna, czy może jednak sytuacja wymaga zastosowania ostrej amunicji? W jaki sposób zapewnić najwyższe prawdopodobieństwo przetrwania zakładników? Gracz będzie musiał odpowiadać sobie na tego typu pytania, a potem czeka go rozgrywka pełna realizmu. Twórcy zapowiadają, że poświęcili dużo uwagi między innymi takim kwestiom, jak chociażby balistyka pocisków. Osoby szukające wymagającej gry skierowanej do dojrzałych odbiorców, powinny być zadowolone z Ready or Not.

Informacja o znalezieniu wydawcy przez Void Interactive jest niezwykle pozytywna, ponieważ stanowi to swego rodzaju zabezpieczenie przyszłości tego projektu, który był zapowiadany już w 2017 roku.

„Void Interactive jest bardzo ambitnym studiem, a Ready or Not to ambitna gra. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pracy z tym tytułem. Świetnie wkomponowuje się to w nasz repertuar bardziej dojrzałych gier. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z Void, ponieważ to studio chce dostarczyć naprawdę angażującej strzelanki taktycznej.” – skomentował Chris Coates z Team17

Team 17 potwierdziło, że Ready or Not trafi do Early Access na Steam. Niestety nie podano jeszcze konkretnej daty tego wydarzenia. Gra jest tworzona wyłącznie z myślą o PC.