Arena FPS w klimatach sci-fi. Naszym zadaniem będzie walka z hordami kosmitów, w czym niewątpliwie pomoże nam urozmaicony arsenał broni.

Fabularnym Viscerafest obraca się wokół bohaterki o imieniu Caroline, a jest to ciekawa osobowość. Z jednej strony Caroline potrafi sprawiać wrażenie uroczej dziewczyny, której bardzo zależy na jej związku z chłopakiem kosmitą. Z drugiej strony Caroline sprawia wrażenie osoby o psychopatycznych skłonnościach, która podczas mordowania nieprzyjaciół czuje się jak ryba w wodzie. W trakcie rozgrywki często da się usłyszeć zabawne komentarze bohaterki ewidentnie lubiącej pracę kosmicznego łowcy głów. Pod względem wizualnym tytuł nawiązuje do klasycznych gier sprzed lat – grafika w Viscerafest jest stylizowana jest na retro. Rozgrywka przypomina dobrze znane boomer shootery, czyli sporo szybkiego biegania i strzelania do wszystkiego co się rusza.

Gra jest już dostępna w Early Access, z tej okazji twórcy opublikowali nowy zwiastun filmowy. Więcej informacji na temat Viscerafest znajduje się na oficjalnej stronie Steam.