Bohemia Interactive informuje nas o premierze Vigor Chronicles: Absolution – najnowszej odsłony z serii strzelanek Vigor w modelu free to play na konsole Xbox, PlayStation i Switch.

Wraz z aktualizacją otrzymujemy nową historię, mapę Fish Factory do trybu Elimination (z uwzględnieniem zmian w tym trybie), radioaktywny granat, karabin L86A1 LSW oraz modyfikacje karabinów.

Kolejne aktualizacje Vigor Chronicles odsłaniają elementy układanki uniwersum gry, historia przedstawiona w najnowszej aktualizacji ma być tym razem bardziej tajemnicza, a także poruszać tematy moralności w postapokaliptycznym świecie. Podczas poszukiwania metod na odwrócenie skutków promieniowania dr. Dubois oraz dr. Azimov natknęli się na ślady mrocznej tajemnicy. Odpowiedzi na pytania znajdują się na 11 taśmach rozmieszczonych w kluczowych miejscach mapy.

„Jest to historia, która ostatecznie dostarczy wielu informacji, o których wcześniej nigdzie nie było mowy. Zmusi też graczy do zastanowienia się nad wyborami dokonanymi przez bohaterów i sprawdzenia, czy sami zareagowaliby tak samo w danej sytuacji. To bardzo interesująca opowieść, która skłania do refleksji.” – mówi Filip Stastny, Brand Manager Vigor