Brytyjskie studio Playtonic Friends (odpowiedzialne m.in. za stworzenie Yooka-Laylee) wraz ze SkyDevilPalm przywracaja do życia retro racery w odrobinę odświeżonej formie.

Fanów Hang On i OutRuna raczej nie trzeba zachęcać do ponownego rzucenia się w wir zręcznościowych wyścigów. Victory Heat Rally stworzony w hołdzie dla największych racerów lat 80. ma być energetycznymi wyścigami w wersji z turbodoładowaniem i estetyce nazwanej Neo-Superscalar, łączacej emocje zręcznościowego OutRun z charakterystycznymi postaciami.

„Wszyscy pamiętamy ten dreszczyk emocji związany z idealnym ukończeniem wyścigu w Out Run lub After Burnerze, i wrzucaniu jeszcze jedną monetę do slotu, aby dotrzeć na szczyt tabeli liderów. Victory Heat Rally naprawdę oddaje wrażenie znane z salonów gier -jeszcze jeden przejazd, mogę jechać szybciej – połączone z pragnieniem pobicia czasów osiągniętych na kolejnych okrążeniach przez naszego przyjaciela.” – Gavin Price, dyrektor generalny Playtonic Friends

Zespół SkyDevilPalm już dokonał zabezpieczenia finansowego – na Kickstarterze zbierając 25 000 USD na wersję wyścigów dla PC. Teraz kolejna platforma do zawojowania to Switch. Victory Heat Rally po raz pierwszy został zaprezentowany ponad rok temu na Nintendo Life Indie Spotlight, ostatnio pojawił się na imprezie charytatywnej IndieLand, teraz zmierzał do pełnej premiery na PC (Steam) i Switchu, zaplanowanej na 2022 rok. Demo gry dostępne jest od 1 do 7 października, w ramach Steam Next Fest.