Jack Nicklaus, Actua Golf, Links, Mario Golf, Hot Shots, PGA Tour… – lista cyfrowych wersji tego popularnego sportu już jest długa, a dziś dopisujemy do niej kolejny tytuł. VGA Golf być może nie trafi na karty książek o historii elektronicznej rozrywki, ale na pewno zapewni graczom zabawę na kilka jesiennych wieczorów.

Gra próbuje nas cofnąć w czasie do lat 90., oferując jednak nie tylko graficzne i dźwiękowe efekty sprzed ćwierć wieku, ale także całkiem przyjemny model gry. Ten bazuje oczywiście na ustalaniu siły i kierunku uderzenia przy uwzględnieniu ukształtowania terenu oraz wiatru, lecz zawiera też elementy, które docenią bardziej doświadczeni golfiści (np. różne rodzaje kijów).

Największym atutem programu jest jednak tryb multiplayer pozwalający na rywalizację czterech graczy na jednym komputerze lub nawet szesnastu przez internet albo w stylu lat 90. – przez sieć lokalną. Na szczęście konfiguracja połączenia jest łatwiejsza niż w owych czasach.

Gra w wersji dla systemu PC Windows została opublikowana jako open source i jest dostępna bezpłatnie w serwisie itch.io.