Platformówka akcji z elementami metroidvanii, charakteryzująca się swobodną eksploracją.

Wcielimy się w niej w bohaterkę pragnącą pomścić swojego dawno zmarłego ojca. Po drodze natrafia ona jednak na Chervila – inteligentnego cyborga, z którym łączy siły, aby wspólnie badać świat w poszukiwaniu odpowiedzi. Starając się dokonać zemsty na oprawcach, zajmiemy się eksploracją tajemniczych wysp (robiąc to w dowolnej kolejności) przy pomocy naszego bezawaryjnego sterowca. Każda z wysp Królestwa zawierać będzie odmiennych przeciwników, zróżnicowane łamigłówki i ukryte skarby. Wejdziemy również w posiadanie pożytecznych przedmiotów oraz potężnych zaklęć i umiejętności przydatnych podczas starć z potworami zamieszkującymi te niezbadane miejsca. W międzyczasie spotkamy nieobliczalną rywalkę o imieniu Alstroemeria i udamy się do wrogo nastawionego Aloe – żądnego władzy kościoła, chcącego przejąć kontrolę nad ziemią. Potyczki z bezwględnymi bossami i opanowanie sztuki władania magicznym mieczem będą wymagały od nas praktyki, aż staniemy się biegłą maszyną do zabijania.

„Jesteśmy małą grupą, która zajmuje się tworzeniem gier od 10 lat. Z biegiem czasu nasze krótkie gry rozrastały się i nabierały coraz większego rozmachu, co doprowadziło nas do Vernal Edge, naszego najbardziej ambitnego projektu do tej pory.” – deweloperzy Hello Penguin Team LLC

Vernal Edge ma ukazać się w 2022 roku na komputerach PC (Steam). Producent – Hello Penguin Team LLC – planuje w przyszłości wydanie gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.