Bad Bones i Retrovibe zapraszają nas w podróż w klasycznym stylu. Gra, która pierwotnie rozwijana była na Amigach i konsolach Segi (dostępna w formie prototypu), właśnie odważnie wkracza na Steama wraz z demem (w ramach Steam Next Fest).

O tym jakże ładnym retroshooterze, tworzonym przez Polaków można powiedzieć wiele – niewątpliwie przypomni nam wyścigi ze Star Wars Racera, a także uderzy po oczach dużymi i rozciągnietymi gdzieniegdzie pikselami. Podróż do tego dziwnego świata pełnego kanionów i przeciwników do zestrzelenia może się jednak okazać zaskakująco satysfakcjonująca, więc.. niedowiarków zapraszamy do odwiedzenia strony Steam poświęconej projektowi VergeWorld.

Demo VergeWorld przedstawia bohatera gry, Nixa, oraz historię planety Gh2040-B, na której ludzkość angażuje się w.. wojnę. Możemy wziąć udział w trzech misjach, które prezentują podstawową mechanikę rozgrywki oraz opcje personalizacji bojowego myśliwca. Na krańcu dema czeka nas potyczka z pomniejszym bossem. VergeWorld powstało jako fanowski projekt retro tworzony na Amidze i Sedze Genesis. Twórcy gry zaangażowali się w stworzenie nowej gry na PC, jednocześnie dalej prowadząc prace pracując nad dotychczasowymi projektami retro.

Poziomy w VergeWorld są generowane proceduralnie, a w rozgrywce postawiono na szybkie wyścigi z ładnymi widokami, opcjami modyfikacji uzbrojenia oraz trzema biomami do eksploracji. Stylistyka gry przypomina dynamiczne strzelaniny z okresu pierwszej konsoli PlayStation, jednak naznaczone przez 16-bitowy styl pełen pikseli. W tle usłyszymy soundtrack  w stylu synthwave. VergeWorld ukaże się na Steamie oraz innych platformach cyfrowej dystrybucji (PC) jesienią 2022 roku. W przyszłości planowane są również wersje na konsole.