Ponury świat Vendir czeka na odważnego bohatera, który spróbuje przeżyć w tym nieprzyjemnym miejscu. Znajdą się jacyś chętni?

Miłośnicy gier RPG w staroszkolnym stylu mają powody do radości. Vendir: Plague of Lies ma się charakteryzować głęboką i wciągającą fabułą oraz pozwolić na eksplorację złożonego świata. Twórcy zapowiadają, że postawili między innymi na starannie zbudowaną atmosferę, a także ciekawe historie związane z napotykanymi ludźmi. Vendir: Plague of Lies ma oferować możliwość odwiedzenia mrocznego miejsca, w którym poruszane są trudne tematy, jak chociażby niewolnictwo czy wszechobecna bieda. Warto zaznaczyć, że walka będzie się odbywać w systemie turowym, a nasza postać powinna mieć setki możliwości rozwijania swoich umiejętności – twórcy dosłownie zapowiadają „hundreds of skills to learn”. Odniosłem wrażenie, że pod względem graficznym wygląda to dość skromnie, lecz trzeba brać pod uwagę, że głównym motorem napędowym gry powinny być aspekty fabularne. Ponadto będzie to tytuł, który trafi również na telefony komórkowe.

Premiera została zaplanowana na 2022 rok. Więcej informacji na temat Vendir: Plague of Lies znajduje się na oficjalnej stronie Steam. Tytuł ma zagościć na PC, konsolach, a do tego jeszcze otrzymać wersję mobilną.