Niezależny deweloper Zar21 i wydawca Deadalic Entertainment ogłaszają, że ich nowa medytacyjna gra Velone ukaże się na Steamie, w Epic Games Store oraz GOG-u 21 kwietnia 2022 r.

Velone przenosi graczy na odległą i umierającą planetę, w którą uderzył meteoryt, co spowodowało, że większość źródeł energii przestała działać. Jedynie poprzez budowanie i programowanie maszyn hydraulicznych do produkcji i umieszczania cennych kamieni Velone można ocalić cywilizację obcych.

Aby pokonać każdy z czterdziestu unikalnych poziomów i dowiedzieć się więcej o planecie, jej mieszkańcach i klimacie, gracze muszą umieścić kamienie Velone w odpowiednim miejscu. Maszyny można zaprogramować na wiele różnych sposobów, a każdy poziom ma swoje unikalne rozwiązania, które wymagają logicznego myślenia i kreatywnych pomysłów. Gracze mogą starannie dobierać zadania i powoli ulepszać swoje konstrukcje.

Jednoosobowe studio Zar21 zostało założone przez artystkę Evę Nohl, znaną ze swoich logicznych gier wideo. Gra Velone została stworzona we współpracy z programistą Moritzem Krohnem i jest inspirowana klasycznym Opus Magnum.