Zar21 zamierza wkręcić nas w kolejną układankę logiczną, której bazą są różnokolorowe układy z kul. Nie będzie to jednak prosta, casualowa zręcznościówka logiczna, raczej wymagający główkowania mechanizm, który czerpie pomysł bezpośrednio z wydanego kilka lat wstecz Opus Magnum.

Fabuła gry opowiada o pewnej planecie, na której wikłamy się w zadanie ocalenia domu obcej cywilizacji, która ucierpiała po zderzeniu z asteroidą. Trzeba przywrócić dopływ energii umiejętnie budując programy dla mechanizmów hydraulicznych, służących do rozmieszczania kamieni Velone…

Trzeba będzie przygotować się na złożone łamigłówki i sporą dawkę kombinowania w formie prostych programów, zlecających mechanizmom poszczególne zadania. Sprawnie ułożony program doprowadzi nas do celu i właściwego rozwiązania. W nagrodę uzyskamy dostęp do kolejnego poziomu i porcję informacji o tytułowej planecie Velone. Łamigłówki można rozwiązać na wiele sposobów, a łączna liczba układanek stanowiących wyzwanie dla naszych umysłów zamyka się w 40 planszach. Velone pojawi się na Steamie w 2022 roku.