Cholera! W końcu mnie do tego zmuszą. Pewnie się ugnę i wsiąknę w świat mobilek. Właściwie nawet ten tytuł mocno mnie do tego przekonuje. Bo wygląda jak coś co normalnie byłoby na liście „muszę zagrać”!

To co przykuło moją uwagę to fakt, że grę stworzyli ludzie od Bravely Default i Octopath Traveler. Oba tytuły uznaję w sumie za jedne z lepszych JRPG-ów obecnej generacji (jeśli tak można mówić o Bravely Default). Do tego obie miały świetne pomyślane mechaniki walki, a Octopath wyglądał moim zdaniem prześlicznie. Można zresztą zobaczyć ten sznyt poniżej:

Styl nie jest może identyczny, ale ma coś z powyższych tytułów. Wiemy, że w grze będziemy wcielać się w jednego z kolonistów nowego świata i do dyspozycji dostaniemy aż 20 klas do wyboru oraz 100 typów czynności podnoszących statystyki. To oznacza dość rozbudowane możliwości rozwoju i kombinowania z naszych bohaterem – zdecydowanie na plus. Do tego w czasie wypraw trzeba będzie rozsądnie gospodarować ekwipunkiem, racjami żywności oraz mierzyć się nie tylko z potworami ale np. ze złą pogodą. Jeśli chodzi o system walki to nie wiemy wiele ale ma opierać się na „trzech CHA”: CHANGE, CHAIN, CHANCE. Powiem szczerze – o system walki martwię się najmniej, biorąc pod uwagę to kto jest odpowiedzialny za ten tytuł.

Od siebie dodam tyle – gdyby nie to, że gra jest dostępna w Apple Arcade (koszt subskrypcji to 5 dolarów miesięcznie, a usługa jest dostępna na urządzeniach Apple) to od razu rzuciłbym się w to grać. Brzmi to po prostu jak tytuł dla mnie. Dodajmy, że wygląda to na pełną grę, a nie na prosty mobilkowy klikacz. Plus dla Apple, że udało im się pozyskać takie tytuły.

Tutaj możemy obejrzeć trailer gry: